CGH, bägare på fot, 6st, silver, Stockholm 1957.

Invändigt förgyllda. Klockfomad kuppa, på hög fot, slät dekor, med pålagt stadsvapen för Malmö. Höjd 16 cm, total vikt c:a 1 000 gram.

Slitage.

Utropspris
4 000 SEK