VERNER PANTON, taklampa, VP-globe, Louis Henningsen, 1970-tal.

Taklampan har en sfärisk kupa i plexiglas med reflektorer i aluminium. Diameter 50 cm.

Konditionsrapport

Märken. Repor. Smärre slitage. Ej funktionstestad. Spricka.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H160

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Lisa Mothander

    Lisa Mothander

    lisa.mothander@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    3 400
    325 EUR
    366 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (5 bud)
    320 apr 14:443400SEK
    420 apr 14:263200SEK
    320 apr 12:493000SEK