Belysning Taklampor
1149745
Verner Panton
(1926-1998)

VERNER PANTON, taklampa, VP-globe, Louis Henningsen, 1970-tal.

Taklampan har en sfärisk kupa i plexiglas med reflektorer i aluminium. Diameter 50 cm.

Märken. Repor. Smärre slitage. Ej funktionstestad. Spricka.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
5 000 SEK