FAT samt SÅSSNIPA, porslin, KPM, Berlin, Tyskland, 1800-talets första hälft

Med dekor av dubbelörn. Fatets diameter 35,5. Såssnipans längd 25, höjd 15 cm.

Smärre slitage. Smärre färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK