BOKSKÅP, Nyrenässans, 1800-talets slut.

Tvådelat skåp fanerat med mahogny, överdel med två dörrar och bakomliggande hyllor, underdel med två dörrar med bakomliggande förvaring och två lådor. Beslagg av mässing. Bredd 125, djup 60, höjd 258 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage, övre dörr går ej att låsa, dörr i underskåp går inte att stänga. En låda går att låsa. Lös list medföljer.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

55. John Kandell, stolar, sex stycken, "Solitär", Källemo, Värnamo efter 1985.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK