SCHNEIDER, vas, "Série Z", Frankrike 1924-30.

Klarglas samt tonat glas med stiliserad dekor mot matterad fond. Signerad " SCHNEIDER FRANCE". Höjd 18 cm.

Gott skick, repor och små slagmärken på fotens undersida. Bubblor i glaset från tillverknigen.

Edith Mannon, Schneider, Paris, avbildad i färg sid 156.

1 500
133
139
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
24 maj 2019 19:45
1 500 SEK
24 maj 2019 7:52
1 000 SEK
17 maj 2019 11:01
500 SEK