OLE LYNGGAARD, kullås 18K guld med briljantslipad diamant, med ett pärlcollier
Diameter lås 12 mm. Diamant 0,03 ct enligt gravyr. Stämplat OleL 750. Vikt 4,5 gram. Pärlcollier längd 46 cm., diameter pärlor ca 6 mm.
Bruksslitage.