Konst Klassisk svensk konst
1150375
Olle Hjortzberg
(1872-1959)

OLLE HJORTZBERG, akvarell med täckvitt, signerad och daterad Julen 1955.

Ängsblomster. I. 41 x 31 cm.

Ej examinerad ur ram, gulnad.

Utropspris
3 000 SEK