Ljuskrona, empirestil, 1900-talets första hälft.

Stomme av mässing, behängd med prismor. För 12 ljus, sex ljuspunkter. Diameter 63, höjd 88 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 10 000 SEK

    Slutpris

    7 000
    660 EUR
    736 USD

    Budhistorik (5 bud)
    119 apr 14:427000SEK
    Acceptpris på 7 000 SEK uppnåddes
    415 apr 17:356000SEK
    314 apr 13:064000SEK