BESTICKSERVIS, 82 delar, silver, "Haga", bland annat Skandia och JLH, 1930/40-tal

Bestående av:
21 mockaskedar, längd 10,5 cm.
12 kaffeskedar, längd 12 cm.
14 smörgåsgafflar, längd 14,5 cm.
7 bordsgafflar, längd 18 cm.
12 bordsskedar, längd 18,5 cm.
8 smörgåsknivar med stålblad, längd 18 cm.
8 bordsknivar med stålblad, längd 21,5 cm.
Vikt exklusive knivar med stålblad 1493 g.

En avvikande bordssked medföljer. Bruksslitage.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

385. Nathalie Djurberg & Hans Berg, "The Brain Has Corridors - Rat Bride".
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
440 000

ditt bud
470 000

ditt bud
Aktuellt bud:
440 000 SEK