STEPHAN DAKON, figurin, flintgods. Goldscheider, Wien, modell 6524.

Av Stephan Dakon. Avbildar kvinna gåendes med sina hundar. Stämplad 6524 3 4 MADE IN AUSTRIA Goldscheider Wien samt målarsignaturer. Höjd 31,5 cm.

Krackelyr, smärre spricka.

Utropspris
8 000 SEK