1150829
PETER FALK, resestakar, ett par, silver, Skara 1775.

Släta med tumgrepp, fyllda. Höjd 6,5-7,5 cm, diameter ca 7,3 cm.

Bucklor, tumgreppen böjda och med lödningar undertill.

Proveniens

Estrid Ericson (1894-1981), därefter i arv.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Slutpris
4 000
376
424
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
25 maj 14:37
4 000 SEK
25 maj 8:31
3 800 SEK
24 maj 12:28
2 500 SEK
22 maj 15:53
2 025 SEK
22 maj 14:52
1 600 SEK