SKÅPSÖVERDEL, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny. Spröjsat dörrpar med bakomliggande hyllplan. Flankerat av kolonner. Bredd 122,5. Djup 40. Höjd 139 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Kompletterat med senare listbitar. Torrsprickor.

Utropspris
4 000 SEK