JOSEF FRANK, bordslampa, Firma Svenskt Tenn, modell 2388 1900-talets senare del.

För två ljuspunkter, stomme av mässing med läderklädd stam, oval skärm, total höjd ca 51 cm

Konditionsrapport

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Smärre slitage. Repor. Skärm med smärre skador

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N10

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Patrik Ljungcrantz

    Patrik Ljungcrantz

    patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 740
    353 EUR
    393 USD

    Budhistorik (10 bud)
    917 apr 14:553740SEK
    8A17 apr 14:553540SEK
    814 apr 22:393400SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes