1151018
GOLVURNA, keramik, Urbino-stil, Italien, 1900-talets andra hälft.

Balusterformad. Hänklar Höjd 61 cm

Obetydligt ytslitage.

Övrigt

Enligt uppgift tillverkades 6 st till ett NK jubileum, två till Malmö, två till Göteborg samt två till Stockholm.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
4 000 SEK