Design Övrigt
1151047
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009)

HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par.

Sänglamporna är i mässing och märkta D692 HAJ MARKARYD samt med etikett Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd Made in Sweden V239. Lamporna är formgivna av Hans-Agne Jakobsson. Höjd 17 cm, diameter 11 cm, djup 17 cm.

Smärre slitage. Repor. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
4 000 SEK