HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampor, ett par.

Sänglamporna är i mässing och märkta D692 HAJ MARKARYD samt med etikett Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd Made in Sweden V239. Lamporna är formgivna av Hans-Agne Jakobsson. Höjd 17 cm, diameter 11 cm, djup 17 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Repor. Ej funktionstestad. Helhetsintrycket är gott.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V32

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Lisa Mothander

    Lisa Mothander

    lisa.mothander@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    8 150
    778 EUR
    878 USD

    Budhistorik (25 bud)
    719 apr 20:188150SEK
    4A19 apr 20:188000SEK
    419 apr 20:177950SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes