Design Möbler
1151069
Josef Frank
(1885-1967)

JOSEF FRANK, soffbord, modell 2139, Firma Svenskt Tenn.

Stomme av valnöt. Skiva med rotfaner. Diameter 120, höjd 49 cm.

Smärre slitage, repor, märken.

Övrigt

Bordet är formgivet 1952 för Firma Svenskt Tenn.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
34 000
3 165
3 542
Utropspris
30 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
17 maj 16:53
34 000 SEK
16 maj 23:04
33 000 SEK
16 maj 20:00
32 000 SEK
16 maj 20:00
31 000 SEK
13 maj 8:55
30 000 SEK