GERT MARCUS, olja på duk, signerad och daterad 1960 a tergo.

"Serre de la Madone". "Denouement Rouge_Nior". 100 x 100 cm.

Konditionsrapport

Något krackelerad.

Proveniens
Inköpt på Gert Marcus-auktionen på Stockholms Auktionsverk.
Utställd Liljevalchs Konsthall, Stockholm, 1965.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T9
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 dag 12 timmar

    Utropspris: 8 000 SEK

    6 000
    573 EUR
    646 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 6 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    217 apr 9:596000SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes
    116 apr 10:301000SEK