Skåp i barockstil tillverkat under 1930/40-talet. Ek. Dörrar med träskuren dekor i form av figurscener. Bredd. Djup. Höjd cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Torrsprickor. Märken. Lås kärvar.