BORDSLAMPOR, ett par, fot av mässing, 1900-talets andra hälft.

Ett par bordslampor från 1900-talets andra hälft med fot av mässing. Skärmar av textil med kantband med fransar. Höjd exklusive skärm 41. Total höjd 69 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
3 000 SEK