BRICKA SAMT BÄGARE, 7 delar, silver, Thailand, 1900-talets första hälft.

Bägare stämplade "STERLING SIAM" med fylld fot. Bricka stämplad Thailand. Brickans diameter 30 cm. Bägarnas höjd 12 cm. Brickans vikt 440 g.

Bucklor. Märken.

Utropspris
4 000 SEK