BESTICKSERVIS, 75 delar, Silver, "Rosenholm", GAB, Stockholm, 1960-tal.

Bestående av:
6 matknivar med stålblad, längd 22 cm.
9 bordsknivar med stålblad, längd 19 cm.
7 smörgåsknivar, längd 16,5 cm.
2 smörknivar med stålblad, längd 16 cm.
6 matskedar, längd 19,5 cm.
10 bordsskedar, längd 18 cm.
11 kaffeskedar, längd 12 cm.
6 matgafflar, längd 19,5 cm.
10 bordsgafflar, 17,5 cm.
8 smörgåsgafflar, längd 13 cm.
Vikt exklusive knivar med stålblad 1762 g.

Bruksslitage.

Utropspris
12 000 SEK