CARL MALMSTEN, skåp, "Undantaget".
Vitrinskåpet är tvådelat, fanerat i ek, och har glasade dörrar upptill och hyllplan i glas. Skåpet har en utdragbar skiva i mitten samt skåpdörrar nedtill. Bredd 96, djup 38, med utdragen skiva djup 60, höjd 176 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre repor. Helhetsintrycket är gott.