Silver Bestick
1151727
BESTICK, sterlingsilver, 80 delar, Danmark, 1950-tal.

Bestående av:
12 gafflar, längd 19,5 cm.
12 skedar, längd 19,5 cm.
12 skedar, längd 17 cm
12 smörgåsgafflar, längd 13 5 cm.
13 gafflar, längd 17 cm.
6 kaffeskedar, längd 13 cm.
9 mockaskedar, längd 11,5 cm.
4 assiettgafflar, längd 14 cm.
Total vikt 2518 g.

Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK