ALBERT THEODOR GELLERSTEDT, akvareller 3 st signerade
"Trädgården vid Ofverintendet Gellerstedts villa, Villagatan 20", daterad 1883, bildyta 20,5 x 17 cm.
Landska med byggnader, bildyta 9,5 x 14 cm.
"Öfverintendent Gellerstedts villa, Villagatan 20", daterad 1881, bildyta 24 x 17 cm
Ej examinerad ur ram. Blekt.