SILVERFÖREMÅL 5 ST, Ryssland ca 1900 och 1800-tal

Gräddkanna, Moskva 1837, höjd 11 cm.
Sked, Moskva ca 1900, längd 16 cm.
Saltsked Moskva 1862, längd 9,5 cm.
Saltkar, Ryssland ca 1900, diameter ca 6 cm. Saltkar S:t Petersburg 1830, diameter ca 9,5 cm Total vikt 388 g.

Slitage.

Utropspris
500 EUR