Silver Övrigt
1151871
SOCKERSKÅL, SALTSKEDAR, 8 st, SALTSKÅLAR 2+2 st, silver, 1800-tal och 1900-talets början.

Sockerskålens längd 22 cm, stämplade London 1831 och London 1800-tal.
Två saltkar stämplade Birmingham 1907 och två stämplade 835. Höjd ca 4,5 cm. Total vikt ca 480 g.

Gravyr. Två saltskålar ej tillhörande till etuiet.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - V1
Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
180
1 915
203
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (2 bud)
18 jun 20:54
180 EUR
18 jun 12:44
169 EUR