Lackarbete, dekor av kineserier. Fyra hyllplan samt två dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 206, djup 37, höjd 155,5 cm.
Slitage. Dekorbortfall. Färgbortfall. Repor. Märken. Ett defekt beslag.