Design Övrigt
1152086
Liisa Hallamaa (Larsen)
(Född 1925)

LIISA HALLAMAA, LJUSSTAKAR, ETT PAR, keramik, signerade LH Arabia.

Brun- och gröntonad glasyr. Diameter 11 cm, höjd 5 cm.

Smärre slitage.

Anja Lehtovuori
Anja Lehtovuori

Utropspris
300 EUR