VÄGGSKÅP / APOTEKSSKÅP, omkring 1900-talets mitt.

Skåpet är fanerat med mahogny samt med inläggningar av ljusare träslag. Två dörrar med hyllor, baksidan etikett: "Apoteket Hjorten -Örebro Disponent Carl Nero Fredsgatan 11 Örebro". Bredd 56, djup 17,5, höjd 61,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage, skador och lagningar.

Utropspris
3 000 SEK