IKEA

(Sverige)
IKEA
(Sverige)

LAMPETTER, ett par, "Regnaholm", Ikea, ur Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal.

Förgyllt trä, avlång med uppsvängt genombrutet krön. Svängd ljusarm av mässing. Brännmärkt. Höjd 58. Bredd 16 cm.Height 58.

Obetydligt slitage.

Formgivare

Utropspris
3 000 SEK