Sven Palmqvist

(Sverige, 1906-1984)
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)

SVEN PALMQVIST, skulpturer 2 st signerade Orrefors 1900-talets slut

Signerade Orrefors Expo SP 764-72 Sven Palmqvist, höjd 24,5, samt Orrefors Expo SP 757 -72 Sven Palmqvist, höjd 24,5 cm

Obetydligt ytslitage. Repor. Senare gravyr.

Proveniens

EON tidigare Sydkraft

Klubbat pris
1 200
105
109
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
1 jul 2019 21:20
1 200 SEK
1 jul 2019 21:17
1 100 SEK
1 jul 2019 21:16
1 000 SEK
1 jul 2019 21:14
950 SEK
1 jul 2019 21:11
900 SEK
1 jul 2019 21:11
850 SEK
1 jul 2019 21:09
800 SEK
1 jul 2019 21:09
750 SEK
1 jul 2019 17:05
650 SEK
1 jul 2019 17:05
600 SEK
1 jul 2019 17:05
550 SEK
1 jul 2019 17:05
500 SEK
1 jul 2019 0:15
300 SEK

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13