STOLAR 3 st sengustavianska Lindomearbeten 1800-talets början
Vitmålade och bronserade, rygg med skuren humledekor, rygg med spjälor, lös stoppad sits, sarg med skuren humledekor, raka kannelerade ben, H-kryss, sitthöjd ca 42 cm
Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel. Senare målning. Förstärkningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.