MATSALSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.

Lackerat. Stolar med spjälad genombruten rygg, lös stoppad sits. Etikettmärkta Karl Andersson & Söner. Sitthöjd ca 45 cm. Bord med två iläggsskivor à 54 cm vardera, diameter 110, höjd 72,5 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Utropspris
6 000 SEK