SPEGELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Valnöt. Uppsats med ställbar spegel och två ljushållare av mässing. Två lådor i sarg. Tredelad pelarfot. Total höjd ca 145 cm.
Slitage. Torrsprickor. Smärre fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10