1153534
MATTA, semiantik Täbris 487 x 343 cm

Röd botten botten med polykroma blommande träd, medaljonger med molnband och arabesker. Bred huvudbård med stiliserad växtranka och kartuscher med molnband och palmetter.

Något slitage. Smutsig. Fläckar. Malskador. Skadad långsida. Trampveck.

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Slutpris
44 000
4 137
4 661
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (44 bud)
15 jun 18:39
44 000 SEK
15 jun 18:38
42 000 SEK
15 jun 18:37
40 000 SEK
15 jun 18:36
39 000 SEK
15 jun 18:36
39 000 SEK