Tveeggad klinga med korsformat fäste i förgylld mässing dekorerat med lilla riksvapnet. Kavelplattor av pärlemor. Svart balja med två förgyllda mässingsbeslag. Längd 87 cm
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.