KARMSTOLAR, tre stycken, "Espri", Ikea, 1970-tal.
Stomme av böjträ och rotting. Sits och rygg av skinn. Sitthöjd 41. Bredd 54. Djup 56. Höjd 62 cm.
Slitage. Repor. Märken. Skador på skinnet.