ARNE VODDER, soffa, Ivan Schlechter, 1900-talets mitt.
Ben av jakaranda. Klädd med svart original läder. 3-sits. Längd 174 cm. Sitthöjd ca 37
Originalklädsel. Åldersrelaterat slitage.
Inköpt hos Illums bolighus, Köpenhamn
Inköpt på Illums Bolighus.