John William Haynes

(Storbritannien, 1836-1908)
John William Haynes
(Storbritannien, 1836-1908)

JOHN WILLIAM HAYNES, olja på duk, signerad och daterad -61

Frukost. Uppfodrad duk 33 x 40,5 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad.

Proveniens

Bukowskis Internationella Vårauktion 2005, kat. nr 245.

Utropspris
20 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13