Silver Övrigt
1154429
SILVERFÖREMÅL, 5 delar, bl a bägare av Hjalmar Fagerros, Helsingfors 1891 och skål av Kurt Oskar Lundgren Åbo 1879.

Invändigt förgylld bägare med riklig graverad dekor och monogramgravyr, höjd 8 cm.
Skål på fot, invändigt förgylld, höjd 7,5 cm.
Cigarettetui med krönt monogram och tulpan i relief, 8,5x6 cm.
Två sigillstampar, ena ostämplat silver, längd ca 7 cm var.

Smärre slitage/ sedvanligt slitage. Graveringar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Utropspris
300 EUR