Skåpet är tvådelat och målat, med två dörrpar och bakomliggande hyllor. Bredd 130, djup 44, höjd 195 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage, repor, märken, torrsprickor. Dörrarna går ej att låsa. Röklukt.