Belysning Ljuskronor
1154545
LJUSKRONA, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Ljuskrona med stomme av mässing, behängd med glasprismor. För fyra ljus, fem ljuspunkter. Diameter ca 55, höjd ca 60 cm.

Slitage, obetydliga nagg, smuts. Ej funktionstestad.

Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Slutpris
1 800
169
191
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
13 jun 6:10
1 800 SEK
13 jun 6:10
1 500 SEK
12 jun 19:00
700 SEK