BÄGARE, 2 st samt LOCKASKAR, 2 st, silver, bl a CG Hallberg, Stockholm 1909.
Bägare med lock, bägare samt askar med lock, varav en med emalj samt text "Konstindustriutställningen Stockholm 1909". Höjd 2-12 cm. Vikt totalt 338 gram.
Smärre slitage. Emalj med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.