1154704
Alf Wallander
(1862-1914)

ALF WALLANDER, kaffeservisdelar, 3 st, porslin, "Trollslända", Rörstrand, jugend, 1900-talets början.

Vitglaserade med gulddekor. Hänklar i form av trollsländor.
1 gräddkanna
1 sockerskål med lock
1 mjölkkanna

En hänkel på sockerskålen med lagning.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

1 000
94
106
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
3 jun 8:53
1 000 SEK