Plan och rektangulär skylt i litograferad plåt. Motiv av kvinna vid en symaskin i möblerat rum. Vit text “Husqvarna symaskiner enda svenska fabrikat” mot blå bakgrund med vit kant. Höjd 67 cm, bredd 46 cm.
Slitage. Märken. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.