Möbler Fåtöljer & Soffor
1154865
Empire
(1810-1840)
Soffa, empire, sverige, 1800-talets första hälft.

SOFFA, Empire, Sverige, 1800-talets första hälft.

Soffa fanerad med mahogny med fast stoppad sits och två lösa dynor. Beslag av mässing, fötter i form av tassar. Längd 220, djup 75, sitthöjd ca 50, höjd 109 cm.

Renoverad och kompletterat, förstärkningar och lagningar. Omarbetad, avkortad. Slitage, smärre skador, fläckar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - N12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

18 timmar 48 minuter
1 300
124
139
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 400 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
2 jul 14:41
1 300 SEK
2 jul 14:41
1 200 SEK
2 jul 14:41
1 100 SEK
30 jun 14:36
1 000 SEK