Silver Bägare & Skålar
1155507
BÄGARE, 7 st (5+2), silver. Johan Carlsson, Norrköping 1836 samt K. Torndals Juvelerare, Stockholm 1970-75.

Bägarna är invändigt förgyllda, ett par är av Johan Carlsson 1836 samt 5 stycken Torndals 1970, 1972 samt 1975. Höjd 4-5,5 cm. Total vikt 403 gram.

Smärre slitage. De två äldre med senare gravyr och små bucklor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V37
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 16 timmar
1 000
94
106
Utropspris
2 500 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
20 jun 23:00
1 000 SEK