Design Övrigt
1155529
Wilhelm Kåge
(1889-1960)

WILHELM KÅGE, lockurna, fat och två skålar, stengods, "Argenta", Gustavsberg.

Urnan märkt 1236, höjd 20 cm. Grönglaserat stengods med silverdekor av mönster, figur, fruktkorg, diameter 17, 22, 28 cm.

Smärre slitage. Nagg på lock. Fatet andrasortering. Repor.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L14
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

1 600
150
169
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
8 jun 14:12
1 600 SEK
7 jun 15:45
1 500 SEK