Design Konstglas
1155699
GLÖSSNER & Co, 2 st graverade glasrutor, ena signerade Glössner & Co HH, Nordahl -54.

Höjd 148 cm (136,5 + 11,5 cm), bredd ca 102 cm.

Smärre slitage. Övre delarna senare tillägg.

Övrigt

Satt enligt uppgift i VD-rummet på AGA i Helsingborg. Huset revs ca 1980-85.
Övredelen av glasrutorna senare tillägg. Enligt uppgift limmad med silikonlim.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Utropspris
6 000 SEK