GLÖSSNER & Co, 2 st graverade glasrutor, ena signerade Glössner & Co HH, Nordahl -54.
Höjd 148 cm (136,5 + 11,5 cm), bredd ca 102 cm.
Smärre slitage. Övre delarna senare tillägg.
Satt enligt uppgift i VD-rummet på AGA i Helsingborg. Huset revs ca 1980-85. Övredelen av glasrutorna senare tillägg. Enligt uppgift limmad med silikonlim.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.