Smycken Armband
1155747
ARMRING och BROSCH, 18K guld med emalj och pärlor, i tillpassat etui

Armring otydliga stämplar, troligen GD&Co, Malmö, 1878. Öppningsbar. Innerdiameter 5,5 cm. Brosch GD&Co, Malmö 1886. Längd 4,5 cm. Totalvikt 33 gram

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Lagning

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L15
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
10 000
940
1 059
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
6 jun 7:18
10 000 SEK
6 jun 7:18
9 800 SEK
6 jun 7:18
9 600 SEK